AKTUALNOŚCI

Dwóch mieszkańców powiatu wielickiego usłyszało zarzuty dotyczące szeregu kradzieży sklepowych

Data publikacji 11.02.2022

Dwóch mieszkańców powiatu wielickiego usłyszało zarzuty związane z kradzieżami w sklepach na terenie Krakowa i Wieliczki. Śledczy badający czy podejrzani nie mają związku także z podobnymi kradzieżami w innych miejscowościach.

15 stycznia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali powiadomieni o kradzieży z terenu sklepu wielkopowierzchniowego w miejscowości Gdów. Wówczas z terenu sklepu skradziono artykuły w postaci kosmetyków, drogich alkoholi a także słodyczy. W międzyczasie funkcjonariusze prowadzący tą sprawę pozyskali informacje, iż na terenie Krakowa  w trzech różnych sklepach tej samej sieci, sprawcy dokonali w podobny sposób kradzieży, kradnąc podobne towary. 
Wieliccy policjanci powiązali te sprawy  ustalając, iż wszystkich kradzieży dopuścili się ci sami sprawcy.  W toku prowadzonych czynności i na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych funkcjonariusze wytypowali jako sprawców tj.  29-letniego mieszkańca gminy Biskupice i 34-letniego mieszkańca Wieliczki. 
3 lutego br. wieliccy  kryminalni zatrzymali  29-latka, któremu postawiono zarzuty 3 kradzieży towarów o łącznej wartości około 1700 zł. Natomiast 34-latek, wiedząc, że policja była w jego miejscu zamieszkania poszukując go,  następnego dnia sam  stawił się do wielickiej komendy. Usłyszał  tam zarzuty dotyczące 4  kradzieży artykułów o łącznej wartości blisko 2500 zł. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29- oraz 34-latek są znani wielickim policjantom, gdyż już wcześniej dopuszczali się przestępstw przeciwko mieniu. Śledczy przypuszczają,  że podejrzani mogli działać w innym miejscach na terenie Małopolski  i analizują sprawy dotyczące podobnych zgłoszeń.  

Powrót na górę strony