AKTUALNOŚCI

Poszukiwany przez Interpol 46-latek wpadł na lotnisku w Balicach

Data publikacji 15.02.2022

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach zatrzymali, a następnie przekazali policjantom z powiatu krakowskiego 46-letniego Polaka, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości, w tym także czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

46-latek z Nowego Sącza mający na sumieniu oszustwa finansowe, od 2008 roku poszukiwany był listem gończym wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie w celu zatrzymania i osadzenia w areszcie śledczym (wcześniej sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania).  W związku z podejrzeniem, że 46-latek uciekł za granicę,  za przestępcą została wystawiona także czerwona nota Interpolu dająca podstawę do jego zatrzymania w innych krajach i ekstradycji do Polski.
Poszukiwany wpadł w ręce strażników granicznych w sobotni wieczór (12 lutego br.) na podkrakowskim lotnisku zaraz po przylocie samolotem rejsowym z Włoch. Zatrzymanego od strażników granicznych przejęli policjanci z powiatu krakowskiego, którzy przeprowadzili dalsze czynności z jego udziałem. Jeszcze tego samego dnia umieścili przestępcę w pomieszczeniu dla zatrzymanych a  wczoraj (14 lutego br.) doprowadzili go do aresztu śledczego – do dyspozycji prokuratury.  Za popełnione oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia.

 

 

Powrót na górę strony