AKTUALNOŚCI

Kolejna grupa poszukiwanych z powiatu oświęcimskiego trafiła za kratki

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci stale realizują czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Ostatnio, w ciągu czterech dni (26.02 - 1.03.2022) na terenie powiatu oświęcimskiego funkcjonariusze zatrzymali czterech poszukiwanych.

W ubiegłą sobotę (26.02.2022) przed południem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chełmku podczas obchodu rejonu służbowego na ulicy Baty w Chełmku zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu poszukiwanego 41 – letniego mieszkańca gminy Chełmek. Podczas legitymowania policjanci potwierdzili swoje spostrzeżenie po czym zatrzymali mężczyznę. 41 – latek od kilku miesięcy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za kradzież.     
Z kolei dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze wczoraj (1.03.2022) rano na terenie jednej z posesji w gminie Zator zatrzymali 20 - letniego mieszkańca Graboszyc. Mężczyzna od kilku dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 270 dni kary pozbawienia wolności za przestępstwo uszkodzenia mienia. 


Wczoraj rano policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Kętach ustalili, że na terenie jednej z posesji w Nowej Wsi ukrywa się poszukiwany 36 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Kilka godzin później mężczyzna został zatrzymany. Od kilku tygodni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe. 
Kilka godzin później policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas patrolu ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu zauważyli poszukiwanego 35 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Podczas legitymowania mundurowi potwierdzili swoje spostrzeżenie. Mężczyzna od kilku tygodni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 30 dni zastępczej kary aresztu  za wykroczenia porządkowe.


O podobnych akcjach  w powiecie oświęcimskim pisaliśmy w styczniu  ( https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/poszukiwa/poszukiwani-zatrzymani/18827,Powiat-oswiecimski-Policjanci-zatrzymali-czterech-poszukiwanych-przestepcow.html ) i w lutym ( https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/poszukiwa/poszukiwani-zatrzymani/19889,Powiat-oswiecimski-Policjanci-zatrzymali-szesciu-poszukiwanych-przestepcow.html ).
 

Powrót na górę strony