AKTUALNOŚCI

„Święto Policji” w Niepublicznym Przedszkolu Monstessori w Krakowie

Data publikacji 14.07.2022

13 lipca br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie gościli w Niepublicznym Przedszkolu Monstessori w Krakowie, gdzie w związku ze zbliżającym się Świętem Policji przypadającym na 24 lipca, zorganizowano kameralne obchody wśród przedszkolaków. 

Już wchodząc do przedszkola wyczuwalna była podniosła atmosfera i wielkie wyczekiwanie przez uczestników. Dzieci ubrane były na niebiesko i każde z nich miało na sobie specjalnie przygotowaną „gwiazdę policyjną”. Przedszkolaki miały też odblaski, a dwóch chłopców ubrało mundury policyjne z prewencji i ruchu drogowego.


Podczas spotkania policjantki w specjalnie zorganizowanym miasteczku profilaktyczno-edukacyjnym opowiadały o pracy policjanta oraz przekazywały wiedzę na temat pierwszych zasad bezpieczeństwa. W profilaktyce funkcjonariuszy wspomagały maskotki małopolskiej Policji przedstawiające smoki. Był  to Inspektor Wawelek  oraz Polisia, które od razu wzbudziły sympatię przedszkolaków .


W ramach tych działań policjantki poprzez zabawę uczyły i przypominały o właściwym zachowaniu podczas drogi do i z przedszkola, zwróciły uwagę na bezpieczne zachowanie się podczas kontaktu z osobą obcą, a także agresywnym psem. Dzieci uczyły się specjalnych pozycji ochronnych w razie potencjalnego ataku psa. Przypomniano również obrazowo numer alarmowy 112, aby najmłodszym łatwiej było go zapamiętać.

W związku z trwającym okresem wakacji omówiono zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, w górach, lasach. Policjantki Wręczyły dzieciom książeczki edukacyjne „Bezpieczna Woda”, a także materiały profilaktyczne, takie jak: naklejki, malowanki, tabliczki mnożenia, odblaski, a także gadżety w ramach akcji informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Sporą atrakcją była możliwosć wykonania odcisku linii papilarnych dłoni, a także tatuaży z pieczątek ze smokami policyjnymi. Na koniec spotkania dzieci mogły obejrzeć z bliska policyjny radiowóz, który czekał przed wejściem do przedszkola na wspólne fotografie z młodymi uczestnikami. 


 

Powrót na górę strony