AKTUALNOŚCI

„Bezpieczne wakacje” dzieci i seniorów z policjantami krakowskiej drogówki i strażnikami miejskimi

Data publikacji 26.07.2022

Podczas wakacyjnych spotkań z policjantami, dzieci uczą się zasad, które warto stosować w trakcie letniego wypoczynku. Rady policjantów dotyczą nie tylko bezpiecznego wypoczynku nad wodą, czy w górach ale także podstawowych reguł obowiązujących na drodze. Spotkania odbywają się też z krakowskimi seniorami, z którymi omawiane jest przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W dniach od 18 do 22 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Krakowa przeprowadzili zajęcia w kilku placówkach na terenie miasta Krakowa. Funkcjonariusze  przeprowadzili pogadanki m. in. w Klubie Żeglarskim Horn, Akademii Skakanka oraz Samorządowym Przedszkolu nr 35. W miejscach tych zajęcia odbywają się cyklicznie z uwagi na dużą ilość grup oraz zmienne turnusy. 
Tematyką spotkań było bezpieczeństwo na wakacjach i przypomnienie reguł obowiązujących podczas poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się jak postępować by wypoczynek nad wodą, w górach ale także podczas spędzania wakacji w mieście był przyjemny i bezpieczny. Najmłodsi poznali jakie są najczęstsze przyczyny zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów oraz osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Ponadto przypomniano, że w miejscach gdzie odbywają się półkolonie często obowiązują regulaminy, których należy przestrzegać podobnie jak zasad i przepisów ruchu drogowego. Omówiono także obowiązek korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, w sposób umożliwiający zobaczenie pieszego przez kierującego z dużo większej odległości. Ponadto przypomniano numery alarmowe oraz sposób kontaktowania się ze służbami tak, aby wszystkie potrzebne informacje dotarły w jak najkrótszym czasie. 
Ponadto w Klubie Żeglarskim Horn odbywają się spotkania z seniorami, którzy w ramach Centrum Aktywności Seniora „Żeglarz” spędzają czas na różnego rodzaju zajęciach. Zajęcia takie odbyły się 20 lipca br. i były doskonałą okazją do omówienia zasad poruszania się po drodze zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierowcy. 

  • dzieci z półkoloni wraz z policjantką i straznikami machają do obiektywu
  • poicjantka ze strażnikiem miejskim podczas spotkania z dziećmi na krakowskich Bagrach
  • policjantka i strażnicy miejscy na bagrach omawią z dziećmi tematykę bezpiecznych wakacji

Film Dzieci_wraz_z_policjantka_i_straznikami_miejskimi_machaja_do_obiektywu.mp4

Opis filmu: Dzieci wraz z policjantką i strażnikami miejskimi machają do obiektywu

Pobierz plik Dzieci_wraz_z_policjantka_i_straznikami_miejskimi_machaja_do_obiektywu.mp4 (format mp4 - rozmiar 4 MB)

Powrót na górę strony