AKTUALNOŚCI

Pijany rajd ciężarówką 

Data publikacji 16.08.2022

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zatrzymali młodego mężczyznę, który poruszał się pojazdem ciężarowym po ścieżce pieszo-rowerowej, a następnie wpadł do rowu na remontowanej ulicy w Gorlicach. 

15 sierpnia br., około godz.15.30, policjanci patrolujący gorlickie ulice otrzymali zgłoszenie o osobie, która usiłuje dostać się do pojazdu ciężarowego, zaparkowanego na jednej z gorlickich ulic będących obecnie w remoncie i próbuje go uruchomić. 


Patrol Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach natychmiast udał się miejsce i stwierdził, że meżczyznie udało się już wejść do kabiny kierowcy, uruchomić  silnik w ciezarówce i odjechać nią. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania i użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący skręcił i rozpoczął ucieczkę potężnym samochodem ciężarowym marki Scania po ścieżce pieszo-rowerowej powodując zagrożenia bezpieczeństwa dla znajdujących się tam osób.

Uciekając tym pojazdem kierujący zniszczył ogrodzenia dwóch posesji  i zatrzymał się po kilkuset metrach w rowie. Próbował jeszcze podjąć ucieczkę pieszą, jednak został bardzo szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 24 letni mieszaniec Gorlic, który posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. 


Mężczyzna obecnie trzeźwieje w pomieszczaniach dla osób zatrzymanych i oczekuje na przedstawienie zarzutów. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony