AKTUALNOŚCI

Motocykl nie miał badań technicznych od 11 lat

Data publikacji 18.08.2022

Małopolscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 17-letniego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a motocykl nie miał ważnych badań technicznych od 11 lat

W środę tj. 17 sierpnia br. policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie pełniąc służbę w miejscowości Borzęta, w powiecie  myślenickim na drodze wojewódzkiej nr 967, około godziny 10, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem m-ki Yamaha. Pojazd ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy licznymi brakami w oświetleniu. Jak się okazało, 17-letni kierujący jednośladem nie posiadał uprawnień do kierowania, ponadto motocykl, którym się poruszał, od 11 lat nie miał ważnych badań technicznych. Kierujący w związku z popełnionymi naruszeniami prawa będzie odpowiadał przed sądem.
Apelujemy o jazdę pojazdami zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. Policjanci  w ramach swojej codziennej służby, podczas kontroli drogowej ujawniają kierujących poruszających się motocyklami bez odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Przypominamy, że za to wykroczenie kierujący może zostać ukarany grzywną do 30 tys. zł.   
 

Powrót na górę strony