AKTUALNOŚCI

36-letni kierowca miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jego dalszą jazdę uniemożliwił policjant będący poza służbą

Data publikacji 31.08.2022

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierujący dostawczym renaultem 36-letni mieszkaniec gminy Lipnica Murowana. Mężczyzna, jadąc zygzakiem chciał dotrzeć do pracy, jednak jego dalszą jazdę uniemożliwił będący jeszcze przed służbą funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

30 sierpnia około godz. 7, policjant Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, jeszcze przed służbą  otrzymał na swój prywatny numer telefonu telefoniczną informację o nietrzeźwym kierującym pojazdem dostawczym renaultem,  który miał przemieszczać się w stronę Nowego Wiśnicza. Policjant poinformował oficera dyżurnego a ponieważ  sam jechał w stronę Nowego Wiśnicza to również wypatrywał wskazanego kierowcy. 
Jadąc do pracy funkcjonariusz zauważył wskazany przemieszczający się jedną z głównych ulic Nowego Wiśnicza.  Biały dostawczy renault powoli jechał w jego kierunku, dlatego zatrzymał swój samochód i wysiadł z niego. Asekuracyjnie wyszedł na przejście dla pieszych i dał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. W chwili, gdy mężczyzna się zatrzymał funkcjonariusz wylegitymował się okazując legitymację i odznakę policyjną oraz podając stopień, imię i nazwisko, a następnie polecił, by kierowca  zjechał na pobocze. Kierujący zatrzymał się we wskazanym miejscu, a kiedy policjant podszedł do niego i wyczuł od niego woń alkoholu - zabrał mu kluczyki i kazał wysiąść z pojazdu. W trakcie przejścia krótkiego odcinka do pobliskiego  komisariatu mężczyzna zataczał się i miał trudności z utrzymaniem równowagi. W komisariacie został wylegitymowany, a także sprawdzono jego trzeźwość. Badanie 36-latka z gminy Lipnica Murowana wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Kierowca renaulta, który pijany jechał do pracy już stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. 
 

Powrót na górę strony