AKTUALNOŚCI

st. sierż. Karolina Kurpisz z Tarnowa – dzielnicowa na szóstkę z plusem

Gdyby nie troska i dociekliwość starszej sierżant Karoliny Kurpisz - dzielnicowej z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, kto wie jak potoczyłyby się los mieszkańca Tarnowa. Wiele przemawia za tym, że nie byłoby go dzisiaj wśród świata żywych. Całe szczęście tak się nie stało, bo na jego drodze stanęła Karola, dzięki której mężczyzna nadal żyje.

W piątkowy wieczór (25.09.2020 r.) po zakończonej służbie dzielnicowa opuściła komisariat. Kiedy dotarła na parking, podszedł do niej mężczyzna przed 40-tką, zapytał czy jest policjantką i czy zna instytucje udzielające pomocy osobom z problemami. Odpowiedziała twierdząco, po czym sama czując, że z mężczyzną dzieje się coś złego, zaczęła wypytywać go czy on sam potrzebuje pomocy. Nieznajomy stanowczo zaprzeczył po czym podziękował za troskę i ruszył przed siebie.

Ale młodą policjantkę mocno zaniepokoiło zrezygnowane i wycofane zachowanie rozmówcy, który na domiar złego w jednej ręce trzymał plastikową torbę, a w drugiej …sznur. Podejrzewając, że może on nosić się zamiarem odebrania sobie życia dała szybko znać dyżurnemu, a sama udała się za mężczyzną. Kilka minut później dołączył do niej wysłany z komisariatu patrol, któremu dzielnicowa przekazała ważne informacje oraz swoje przypuszczenia. Policjanci zaczęli rozmowę z nieznajomym i okazało się, że dzielnicowa miała rację. Po dobrych kilkunastu minutach mężczyzna wyznał, że ze względu na problemy osobiste miał zamiar ze sobą skończyć.
Mundurowi zapewnili mu pomoc medyczną i człowiek na życiowym zakręcie, trafił pod opiekę specjalistów.

Wczoraj mężczyzna przyszedł do Karoliny i po jej pracy podziękował za zrozumienie, cierpliwość i empatię jaką się wykazała.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a Karolinie i policjantom z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum bardzo dziękujemy, za uratowanie życia!

 

Powrót na górę strony