AKTUALNOŚCI

Maków Podhalański. Szkolenie dla rodzin związane z cyberzagrożeniami

W ramach projektu socjalnego „Kreatywni” dofinasowanego ze środków Wojewody Małopolskiego w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim policjanci przeprowadzili szkolenie dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

29 września 2020 r. w budynku Domu Kultury w Makowie Podhalańskim odbyło się szkolenie dla rodzin przeprowadzone przez st.asp. Krzysztofa Błachuta na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Szkolenie przeprowadzono w ramach projektu socjalnego „Kreatywni” dofinasowanego ze środków Wojewody Małopolskiego.

Obecni na szkoleniu rodzice mieli okazję dowiedzieć się na temat jaką ważną role w życiu młodych ludzi ma Internet, a także urządzenia przy których użyciu można z niego korzystać, a przede wszystkim jakie są zagrożenia z nim związane i na co trzeba uważać w sieci. Omówiono zjawisko cyberprzemocy, a także jakie inne formy agresji pojawiają się w sieci. Przedstawiono rodzicom też spoty oraz nagrania zaaranżowanych sytuacji związanych z agresją elektroniczną. Na koniec omówiono dobre rady jak wspólnie wprowadzać dzieci w świat wirtualny oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji kiedy ktoś stanie się obiektem cyberprzemocy. 
 

Powrót na górę strony