AKTUALNOŚCI

Spotkanie policjantów Wydziału Prewencji KWP w Krakowie z Przedszkolakami Samorządowego Przedszkola  w Wołowicach

Data publikacji 21.10.2022

„Noszę Odblaski”, „Znam Numer Alarmowy” i „Jestem Bezpieczny” – hasła przewodnie spotkania Policjantów Wydziału Prewencji KWP w Krakowie z Przedszkolakami Samorządowego Przedszkola  w Wołowicach.

Noszenie odblasków, znajomość numeru alarmowego służą poprawie naszego bezpieczeństwa. W związku z powyższym policjanci wykorzystując gry i zabawy starali się utrwalać u przedszkolaków podstawowe zasady ruchu drogowego, wyjaśniali jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego i kiedy należy je nosić.

 Podczas spotkania przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Poruszono również tematykę bezpieczeństwa w kontaktach z osobą nieznajomą, jak również co robić w przypadku potencjalnego ataku agresywnego psa, jaką pozycję obronną przyjąć. Zaprezentowano obrazowo numer alarmowy 112, aby dzieciom łatwiej było go zapamiętać. 

Przedszkolaki specjalnie na nasze spotkanie ubrały odblaskowe elementy, a niektórzy zaprezentowali się w mundurkach policyjnych. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, dlaczego policjanci noszą różne mundury i jakie wyposażenie zabierają do służby. Możliwość wcielenia się w policjanta ruchu drogowego wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Sporą atrakcją było wykonanie odcisku linii papilarnych dłoni, a także pieczątek ze smokami policyjnymi.

Podczas spotkania były obecne maskotki małopolskiej Policji Polisia i Inspektor Wawelek, z którymi robiono pamiątkowe fotografie. Nie zabrakło również możliwości obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu i usłyszenia sygnałów dźwiękowych.
Dzieci otrzymały na pamiątkę materiały profilaktyczne: malowanki i krzyżówki policyjne, naklejki, odblaski, książeczki edukacyjne. 
 

Powrót na górę strony