AKTUALNOŚCI

Chełmek. Policjanci zatrzymali pijanego i agresywnego sprawcę kolizji drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali pijanego 26 – latka, który po spowodowaniu kolizji drogowej agresywnie zachował się wobec osób poszkodowanych oraz interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10/11 października br. w Chełmku na ulicy Jaworznickiej. Tuż po godzinie 22, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany o kolizji drogowej, którą spowodował pijany kierowca fiata punto. Mężczyzna podczas wyprzedzania uderzył w bok mercedesa, po czym zajechał drogę poszkodowanej kierującej.

Policjanci w kilka chwil dotarli na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zastali mężczyznę szarpiącego drzwi mercedesa, w którym zamknięte siedziały trzy przestraszone kobiety. Mundurowi natychmiast obezwładnili agresora. Następnie ustalili , że w wyniku zdarzenia żadna z poszkodowanych nie odniosła obrażeń ciała.

Nietrzeźwym agresorem okazał się 26 – letni mieszkaniec gminy Chełmek. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W trakcie czynności wielokrotnie groził i znieważał policjantów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.

Na postawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej, a także znieważenia i gróźb karalnych wobec policjantów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz groźby karalne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony