AKTUALNOŚCI

Zatrzymani poszukiwani w powiecie oświęcimskim

Data publikacji 28.03.2023

Policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali w ubiegłym tygodniu pięciu poszukiwanych: czterech „alimenciarzy” oraz amatora narkotyków. Wszyscy zostali osadzeni w zakładach karnych.

W środę (22.03.br.), rano policyjni poszukiwacze z komendy w Oświęcimiu w jednym z mieszkań Starówki odnaleźli i zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Polanki Wielkiej.  Mężczyzna był poszukiwany przez miejscowy sąd do odbycia trzech miesięcy  zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Również w środę, o godzinie 16 w Łękach poszukiwanego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach. 45 – letni mieszkaniec gminy Kęty był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia trzech miesięcy zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Z kolei o godzinie 19, w jednym z mieszkań osiedla Chemików w Oświęcimiu zatrzymany został 38 – latek poszukiwany listem gończym przez miejscowy sąd do odbycia trzech miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

W piątek (24.03.br.), tuż po godzinie 10 policyjni poszukiwacze w jednej z podoświęcimskich miejscowości zatrzymali 35 – latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia czterech miesięcy zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Z kolei wieczorem, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji patrolując osiedla Błonie w Oświęcimiu, w rejonie ulicy Nideckiego zauważyli mężczyznę pijącego piwo w miejscu publicznym. Podczas legitymowania sprawcy wykroczenia okazało się, że jest to 37 – latek poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu  do odbycia sześciu miesięcy zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony