AKTUALNOŚCI

Para poszukiwanych wpadła w ręce policjantów z powiatu krakowskiego

Data publikacji 04.04.2023

Poszukiwany na podstawie 3 sądowych zarządzeń i listu gończego 34 – latek został namierzony i zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Okazało się, że jego partnerka też ukrywała się przed organami ścigania i również wpadła w ręce policjantów. Oboje byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli miejsce ukrywania się 34-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez sądy listem gończym i na podstawie 3 zarządzeń  do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Na swoim koncie między innymi miał przestępstwa przeciwko zwierzętom i mieniu, a także niealimentację, za które orzeczono mu karę ponad 22 miesięcy odsiadki.

29 marca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udali się pod ustalony adres zamieszkania mężczyzny na terenie powiatu krakowskiego. Po krótkiej obserwacji posesji zauważyli nadchodzącego mężczyznę, który wizerunkiem przypominał poszukiwanego. Mężczyzna jednak wszedł do domu znajdującego się obok - jak się później okazało, zamieszkałego przez jego krewnych. Tam policjanci zatrzymali 34-latka. Kolejno udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie zastali jego konkubinę. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 31-latka jest również poszukiwana - na podstawie zarządzenia sądu do odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko zwierzętom.
Oboje zatrzymani zostali przewiezieni przez funkcjonariuszy do zakładu karnego, gdzie odbędą zaległą karę.

 

 

Powrót na górę strony