Nietrzeźwy 22-latek spowodował kolizję drogową i uciekł - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy 22-latek spowodował kolizję drogową i uciekł

Kierujący pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, doprowadził do zderzenia z trzema pojazdami, po czym uciekł i schował się w zaroślach.

We wtorek, po godzinie 15 w Chabówce, kierujący samochodem osobowym marki Opel, jadąc w kierunku Raby Wyżnej na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą, oplem i renault, po czym zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca i schował się w pobliskich zaroślach. Uciekiniera po pościgu zatrzymali strażacy PSP. Kierujący oplem 22-latek został przekazany w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 22-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia i poniesie koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

To już drugi w tym dniu ujawniony młody kierujący pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Przed południem, na terenie Rabki-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 20-latka. Mieszkaniec powiatu tatrzańskiego jechał z kolegą. Badanie wykazało u kierującego blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na drogach nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego!


 

Powrót na górę strony