AKTUALNOŚCI

Kęty. Karygodne zachowanie nietrzeźwych nastolatków mogło mieć tragiczny finał

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch nietrzeźwych nastolatków, którzy nocą biegali po dachach kamienic.16 – latek i jego o trzy lata starszy kolega oprócz uszkodzenia mienia odpowiedzą również za przestępstwo narkotykowe.

W nocy z 14/15 października br. tuż po północy, dyżurny komisariatu Policji został powiadomiony przez dwóch mieszkańców kamienic, znajdujących się na kęckim Rynku, o dziwnych odgłosach dobiegających z dachu. Z relacji zgłaszających wynikało, że odgłos przypomina jakby ktoś biegał po dachu. Policjanci we wskazanym miejscu zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden wspinał się na dach niższego budynku, natomiast drugi właśnie z dachu zeskoczył, lecz widząc policjantów zaczął uciekać. Jeden z policjantów ściągnął na dół mężczyznę, który usiłował się wspiąć na dach, a drugi z mundurowych podczas pościgu zatrzymał uciekiniera.

16 – latek i jego o trzy lata starszy kolega trafili do komisariatu Policji. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nich po 1,5 promila. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich narkotyki w postaci marihuany oraz szklane lufki do palenia suszu. Mundurowi ustalili, że nastolatkowie na dachu zamierzali wypalić marihuanę.

Starszy z nastolatków trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji i za posiadanie narkotyków oraz uszkodzenie mienia odpowie przed sądem karnym. Natomiast nieletni został odebrany przez rodziców i za czyny karalne oraz spożywanie alkoholu, które w przypadku osoby niepełnoletniej stanowi przejaw demoralizacji, odpowie przed Sądem dla nieletnich. Na podziękowania za szybką reakcję zasługują mieszkańcy Kęt, którzy powiadomili Policję. Dzięki ich zgłoszeniu policjanci w porę przerwali karygodny wybryk młodych ludzi, który mógł mieć tragiczne konsekwencje.

Powrót na górę strony