Wyłoniono zwycięzców krakowskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Data publikacji 30.05.2023

Zakończyły się eliminacje krakowskie XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali nagrody i gratulacje od organizatorów.

26 maja br. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej S.A. Kraków przy ulicy Jana Brożka 3 odbyło się wręczenie nagród finalistom eliminacji miejskich do 44 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz 25 Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem Turniejów było podnoszenie kultury społeczeństwa na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzieży szkolnej przez kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
Puchary wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podinsp. Tomasz Jemczura wspólnie z partnerami działań. Laureaci po zakończeniu części oficjalnej mieli możliwość pod czujnym okiem motorniczych pokierowania na terenie zajezdni, tramwajem Bombardier, co było dodatkową atrakcją w tym szczególnym dniu.

Spośród szkół podstawowych w grupie wiekowej 10 – 12 lat na podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8, którzy zajęli I miejsce, II miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 164, natomiast III miejsce na podium zajęli uczestnicy Turnieju ze Szkoły nr 90.
W grupie wiekowej powyżej 12 lat, zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 64, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 141 oraz III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8.
W Turnieju Motoryzacyjnym I miejsce wywalczyli zawodnicy z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, II miejsce osiągnęli uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1, a III miejsce Zespół Szkół nr 1.
Serdecznie gratulujemy finalistom Turniejów, a także dziękujemy pozostałym zaproszonym gościom za wsparcie w realizacji przedsięwzięć w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.