AKTUALNOŚCI

Piknik rodzinny z okazji 98-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego z udziałem krakowskich policjantów

Data publikacji 02.06.2023

Przyjmując zaproszenie władz Uniwersytetu Ekonomicznego, policjanci z Krakowskiej Komendy Miejskiej, pojawili się na pikniku rodzinnym zorganizowanym z okazji 98 rocznicy założenia tej uczelni. Impreza została przygotowana dla pracowników uniwersytetu i ich rodzin.

1 czerwca na terenach zielonych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podczas odbywającego się pikniku rodzinnego, pojawili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli obejrzeć policyjne pojazdy, uzyskać informację o pracy policjantów i uzyskać porady z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci prewencji radzili jak unikać zagrożeń związanych z oszustwami w sieci i innymi zagrożeniami ze strony przestępców. Mundurowi przypominali też o zabezpieczaniu swojego mienia przed złodziejami, szczególnie podczas zbliżających się wakacyjnych wyjazdów. Policjanci z drogówki rozwiewali natomiast wątpliwości związane z przepisami ruchu drogowego, szczególnie tych regulacji, które uległy niedawnym zmianom.
Dużo emocji wśród uczestników pikniku wzbudziła obecność policyjnego przewodnika psów, który na wydarzenie przybył wraz ze swoim czworonogiem. Opowiadał o swojej pracy, specjalistycznych szkoleniach i bardzo ważnej roli tych zwierząt w służbie policji. Dzieci mogły się dowiedzieć jak postępować w kontakcie z nieznanym sobie zwierzęciem i jaka odpowiedzialność wiąże się z posiadaniem czworonoga.
Piknikową atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnych pojazdów, podczas której zarówno dzieci jak i dorośli chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
 

  • dzieci głaskają służbowego psa, obok stoi policyjny przewodnik
  • dziecko w czapce policjanta ruchu drogowego siedzi na policyjnym motocyklu
  • policjantka rozmawia z dwoma kobietami przy stoisku profilaktycznym
  • policjantka stoi obok mężczyzny i osoby na wózku inwalidzkim. Po lewej stronie osoba przebrana za klauna, w tle policyjne stoisko profilaktyczne
Powrót na górę strony