AKTUALNOŚCI

Chciał wręczyć policjantom łapówkę bo doprowadził do kolizji mając 3,5 promila.

Nietrzeźwy obywatel Ukrainy spowodował kolizję, a w zamian za odstąpienie od czynności służbowym zaproponował policjantom 100 złotych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

19 października br. około godziny 15, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zostali wezwani do kolizji drogowej. Po przyjeździe na ulicę Podhalańską w Jabłonce okazało się, że do zdarzenia doszło kiedy kierujący audi, wykonywał manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego i zderzył się ze skręcającym w lewo hyundaiem. Na szczęście w tym zdarzeniu drogowym nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 42-letni obywatel Ukrainy kierujący audi był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kiedy policjanci poinformowali 42-latka o zatrzymaniu w związku z popełnionym przestępstwem, ten wyjął z koperty 100 złotych i próbował wręczyć banknot policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Twierdził, że następnego dnia musi jechać do Krakowa załatwić … kartę stałego pobytu.

Policjanci zatrzymali 42-latka, a 100 złotowy banknot zabezpieczyli jako dowód. Następnego dnia po wytrzeźwieniu, zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu (art. 229 §3 kk), za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości (art. 178akk). 42-latek odpowie również za popełnione wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony