AKTUALNOŚCI

Chrzanowscy policjanci na pikniku z okazji Dnia Chemika

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zajmujący się na co dzień profilaktyką wspólnie z zespołem techników kryminalistycznych przygotowali stoiska profilaktyczne, które były prezentowane podczas pikniku z okazji Dnia Chemika, które odbyło się na boisku sportowym w Alwerni.  

15 września br., w Alwerni na boisku sportowym odbył się piknik okazji Dnia Chemika. Zespół ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wspólnie z zespołem techników kryminalistyki wystawili dwa bardzo ciekawe stoiska promocyjne.

Zarówno na jednym jak i na drugim stoisku profilaktycznym można było zapoznać się z ciekawostkami na temat służby. Zespół techników kryminalistycznych tłumaczył zainteresowanym jak pobiera się i zabezpiecza odciski palców.

Natomiast mundurowi, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką opowiadali o tym jak być bezpiecznym w każdej sytuacji min. w domu, w drodze do szkoły czy w Internecie. Podczas pikniku policjanci prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Nie brakowało zainteresowania służbą w Policji. Funkcjonariusze udzielali wszelkich informacji na temat warunków, jakie muszą spełniać kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji, jakie dokumenty należy złożyć oraz jak przebiega szczegółowa rekrutacja. 
Na pikniku nie mogło zabraknąć maskotek – „Inspektora Wawelka”, „Polisi” i zaprzyjaźnionego z nimi „Policka” z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, które sprawiały wiele radości nie tylko najmłodszym ale i ich opiekunom. 
 

Powrót na górę strony