Mając ponad 2,6 promila alkoholu wsiadł za kierownicę opla - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Mając ponad 2,6 promila alkoholu wsiadł za kierownicę opla

Mieszkaniec powiatu wadowickiego odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Kilka dni temu, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie gminy Spytkowice porusza się opel, którego kierujący jest pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego skontrolowani kierowcę pojazdu wskazanego w zgłoszeniu. Okazał się nim być 53-letni mieszkaniec powiatu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2,6 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni, gdyż od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Powrót na górę strony