W Bochni zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

W Bochni zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z bocheńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Zabezpieczono 3 automaty wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych.

Wspólne działania służb Policji i „celników” zostały przeprowadzone 16 listopada br. W trakcie kontroli jednego z lokali na terenie Bochni funkcjonariusze ujawnili maszyny do gier losowych, służące uzyskaniu korzyści finansowej, co w świetle przepisów Ustawy o grach hazardowych czyni je nielegalnymi. Łącznie zabezpieczono 3 maszyny i przekazano je urzędnikom celnym, którzy zajmą się dalszym prowadzeniem tej sprawy.

Osobom, które zajmowały się tym nielegalnym procederem, zgodnie z przepisami Ustawy, za prowadzenie bez zezwolenia gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolości do lat 3. Ku przestrodze informujemy również, że osobie wynajmującej lokal, w którym znajdują się nielegalne maszyny, również grozi odpowiedzialność karna.

Powrót na górę strony