Pijany kierowca volkswagena jazdę zakończył w rowie - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Pijany kierowca volkswagena jazdę zakończył w rowie

Mieszkaniec powiatu wadowickiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu..

19 grudnia br., dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska nietrzeźwy kierujący volkswagenem wjechał do przydrożnego rowu. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało, kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za kierowanie „na podwójnym gazie” grożą teraz poważne konsekwencje.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę, powoduje senność i błędną ocenę własnych możliwości.

Powrót na górę strony