Pijany 45-latek bez uprawnień do kierowania spowodował kolizję - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Pijany 45-latek bez uprawnień do kierowania spowodował kolizję

Mieszkaniec powiatu wadowickiego, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, dyżurny wadowickiej komendy został poinformowany o kolizji drogowej, do której doszło na terenie gminy Wadowice. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący renault wykonując manewr cofania uderzył w płot, który następnie przewrócił się na prawidło zaparkowany samochód. Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło tylko przypuszczenia mundurowych. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 45-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz za spowodowanie kolizji drogowej.
Zwracamy się z apelem o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

 

Powrót na górę strony