AKTUALNOŚCI

Przedszkolaki uczą bezpieczeństwa babcie i dziadków w ramach projektu „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje”

Data publikacji 22.01.2021

Wczoraj, swoje święto obchodziły babcie a dziś dziadkowie. Z tej okazji najmłodsi z Przedszkola Publicznego w Oleśnie (powiat dąbrowski) w ramach projektu pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje” przygotowali edukacyjne laurki z krótkim wierszykiem, który ma ostrzegać seniorów przed oszustami.

Na początku stycznia br. do przedszkoli na terenie powiatu dąbrowskiego w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje” dąbrowscy dzielnicowi przekazali laurki przygotowane przez małopolskich policjantów. Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję - oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, aby nie stać się ofiarą oszustwa.
Treść wiersza na karcie edukacyjnej:
"Droga Babciu, Dziadku Drogi
ślę życzenia i przestrogi.
Szczęścia, zdrowia i rozsądku,
dla Was wszystkich bez wyjątku.
Bo oszuści jak ta zmora
upatrzyli dziś seniora.
Policjantem, urzędnikiem,
takim chcą Was nabrać trikiem.
Nie daj nabrać się na wnuczka
to kolejna jest ich sztuczka.
Urządzenia też chcą sprzedać
róbcie wszystko by się nie dać!
By nie zostać oszukanym,
przez swą ufność pokaranym,
Twój Wnuczek".
Przedszkolaki z Olesna dla swoich bliskich w kreatywny sposób przekazywały wiedzę o oszustach. Zadowolenie najmłodszych z możliwości dbania o swoje babcie i dziadków poprzez przygotowanie kolorowych rysunków wywoływało na ich twarzach uśmiech. Dzięki projektowi „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje” dzieci uczą się rozpoznawać niebezpieczeństwa oraz wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz gotowości do działania na ich rzecz.  Dziś piękne kolorowe laurki trafią do dziadków i babć podopiecznych Przedszkola Publicznego w Oleśnie.
  • laurki dzieci
  • laurki przedszkolaków
  • przedszkolaki przygotowują laurki
Powrót na górę strony