AKTUALNOŚCI

Oświęcim. Zatrzymani dwaj pijani kierujący dzięki szybkiej reakcji innych kierowców

Data publikacji 02.02.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali dwóch pijanych kierowców, po tym jak namierzyli ich inni uczestnicy ruchu drogowego. Zarówno 32 – letni mieszkaniec Osieka jak i 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia stworzyli poważne zagrożenie w ruchu drogowym, za co poniosą surowe konsekwencje karne.

W ubiegły piątek (29.01.br.) tuż przed godziną 19, policjanci zostali powiadomieni o samochodzie marki Volkswagen, jadącym ulicą Legionów w Oświęcimiu, którego tor jazdy sugerował, że kieruje nim nietrzeźwa osoba.  Z relacji zgłaszającej wynikało również, że pojazd ten wjechał na stację paliw. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci z drogówki. Zlokalizowali poszukiwanego volkswagena i przystąpili do kontroli kierowcy od którego od razu wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że  32 – leni mieszkaniec Osieka wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,9 promila alkoholu.  
Z kolei w niedzielne przedpołudnie  (31.01.) pijany rajd kierowcy fiata seicento ulicą Olszewskiego dostrzegł  inny kierujący. Mężczyzna pojechał za fiatem jednocześnie kontaktując się z operatorem numeru alarmowego 112. Informacja natychmiast dotarła do patrolujących miasto policjantów. W kilka chwil nietrzeźwy kierowca, którym okazał się 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia został zatrzymany.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało aż 3,5 promila alkoholu.  
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Szczególne podziękowania za wzorową reakcję na zagrożenie,  należą się pani Paulinie oraz panu Piotrowi, którzy informując Policję pomogli wyeliminować nietrzeźwych kierowców stwarzających  ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
 

Powrót na górę strony