AKTUALNOŚCI

Olkuscy policjanci uratowali życie mężczyznie, który zatruł się czadem

Data publikacji 03.02.2021

38-letni mężczyzna, który zatruł się tlenkiem węgla, na własną rękę próbował dostać się do szpitala. Kiedy zrozumiał, że nie da rady wezwał pomoc. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wezwali pogotowie ale stan mężczyzny pogarszał z minuty na minutę. Policjanci podjęli szybką decyzję o przewiezieniu go do szpitala. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

27 stycznia br. sierżant Monika Kocjan i młodszy aspirant Tomasz Sikora z olkuskiej drogówki otrzymali informację, że  na poboczu drogi od Osieka w kierunku Olkusza stoi skoda Octavia, a w niej jest kierowca, który miał ulec podtruciu tlenkiem węgla. Mężczyzna nie mógł dokładnie określić swojego położenia. Kontakt z nim był wyraźnie utrudniony. 38-latek zaczadził się tlenkiem węgla, który wydobywał się z kominka w jego domu. Na pół przytomny przewrócił się i uderzył głową, rozcinając łuk brwiowy. Mężczyzna na własna rękę próbował dojechać do szpitala, ale podczas drogi źle się poczuł i zadzwonił na numer alarmowy. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi udali się w rejon w poszukiwaniu skody.  Na ulicy Osieckiej zauważyli pojazd i jego kierowcę. Policjanci szybko udzielili mężczyźnie  pomocy i wezwali na miejsce pogotowie. W czasie oczekiwania na karetkę stan mężczyzny pogarszał się jednak z minuty na minutę. Ponieważ dalsza zwłoka mogła zagrażać jego życiu, a  38-latek uskarżał się na ból głowy i trudności w oddychaniu, policjanci podjęli  błyskawicznie decyzję, by przewieźć go na sygnałach do szpitala. Następnie przetransportowali mężczyznę na Oddział Ratunkowy. Jak oświadczył lekarz, gdyby nie natychmiastowa interwencja i pomoc policjantów prawdopodobnie 38-latek straciłby życie.
 
Mężczyzna na  stronie internetowej jednego z portali społecznościowych  umieścił podziękowania dla policyjnego patrolu.  Skierowane przez niego słowa wdzięczności, są wyrazem szacunku i uznania dla policyjnej pracy.

Powrót na górę strony