AKTUALNOŚCI

„Serce dla Ingi” – krakowscy policjanci wzięli udział w wyzwaniu aby pomóc chorej dziewczynce

Krakowscy policjanci już nie raz udowadniali, że pomoc chorym dzieciom to dla nich bardzo ważna sprawa. Tym razem funkcjonariusze wzięli udział w wyzwaniu pod nazwą „Serce dla Ingi”, które zorganizowane zostało by zebrać pieniądze potrzebne na operację ratującą życie 5-latki.

Inga, to 5-letnia mieszkanka Krakowa, która ma rzadką wadę serca, a jedynym ratunkiem dla niej jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Pomóc ma w tym zorganizowana w tym celu zbiórka pieniężna. Aby jak najszybciej zebrać środki finansowe Komenda Miejska Policji w Krakowie wzięła udział w specjalnie na ten cel zorganizowanym challengu pod nazwą „Serce dla Ingi”. Polega on na zrobieniu serca dowolną techniką i wpłacie 10 zł za wykonanie zadania oraz 20 zł gdy nie zostanie ono zrealizowane w ciągu 48 godzin. 

W ramach realizacji tego wyzwania, 8 lutego Komendant Miejski Policji w Krakowie młodszy inspektor Zbigniew Nowak wraz funkcjonariuszami Wydziału Prezydialnego złożyli małej Indze krótką wizytę w jej domu. Podczas odwiedzin mundurowi wręczyli dziewczynce kartkę z sercem , wewnątrz której znajdowały się życzenia od krakowskich policjantów. Inga otrzymała też od policjantów słodycze i drobne upominki. Dziewczynka jest zafascynowana naszą formacją, dlatego swoich gości przywitała przebrana za policjantkę. Młodszy inspektor Zbigniew Nowak zaprosił 5-latkę, by po zakończonym leczeniu odwiedziła Komendę, żeby z bliska mogła zobaczyć pracę policjantów i sprzęt jakiego używają w swojej służbie.
Informacja o prowadzonej na  https://www.siepomaga.pl/sercedlaingi zbiórce została przesłana do wszystkich policjantów i pracowników cywilnych w Komendzie Miejskiej i ośmiu komisariatach.
Dziękujemy Straży Miejskiej Miasta Krakowa za nominację do tego szczytnego zadania i możliwość pomocy potrzebującemu dziecku.
Do wykonania zadania nominujemy:
Komisariat Policji I w Krakowie
Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie
Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Powrót na górę strony