Złamał zasady kwarantanny by udać się po alkohol - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Złamał zasady kwarantanny by udać się po alkohol

Data publikacji 11.02.2021

Z karą grzywny w wysokości nawet 30 000 złotych musi się liczyć 45-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyzna miał obowiązek pozostania w domu, wynikający z poddania go kwarantannie. Mimo to opuścił miejsce zamieszkania i udał się na stację benzynową po alkohol.

Wczoraj (10.02.br.) około godz.17.00. dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że 45-letni dąbrowianin  złamał warunki kwarantanny i jest na stacji benzynowej. Dąbrowscy mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego nietrzeźwego 45-latka w drodze powrotnej do domu, który dalej już pod ich nadzorem wrócił do miejsca zamieszkania. Ustalenia funkcjonariuszy oraz zabezpieczony monitoring jednoznacznie potwierdziły, że mężczyzna był na stacji benzynowej, gdzie ... kupił alkohol. Policjanci przekażą również informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Teraz za lekceważenie zasad sanitarnych 45-latek  odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie. Grozi mu  grzywna do 5000 zł.  O sprawie powiadomiono także sanepid, który może nałożyć na 45-latka karę pieniężną do 30 000 zł.
Przypominamy, że kwarantanna służy zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Bagatelizując jej zasady narażamy innych na utratę zdrowia a nawet życia. W takich przypadkach sankcje karne wobec osoby łamiącej obostrzenia mogą być dużo poważniejsze. 
 

Powrót na górę strony