AKTUALNOŚCI

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wzięli udział w wyzwaniu „Kilometr dla Moniki”

Data publikacji 22.02.2021

Różnego rodzaju „challenge” coraz częściej wykorzystywane są do prowadzenia akcji charytatywnych. Dzięki podejmowanym wyzwaniom i jednoczesnym wpłatom na konta prowadzonych zbiórek pieniężnych pomaga się osobom, które wymagają kosztownego leczenia lub rehabilitacji.

Krakowscy policjanci chętnie włączają się w podobne przedsięwzięcia. Tym razem funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przyjmując nominację od Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, wzięli udział w wyzwaniu pod nazwą „Kilometr dla Moniki”. To akcja zapoczątkowana przez Wielicką Komendę dla 28-letniej Pani Moniki , siostry jednego z gdowskich policjantów, która uległa wypadkowi drogowemu i w jego wyniku straciła nogę. Aby wrócić do zdrowia potrzebuje kosztownej rehabilitacji i zakupu protezy.

Pod przewodnictwem Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniewa Nowaka oraz jego zastępców mł. insp. Jacka Cholewy oraz mł. insp. Jacka Góreckiego, grupa policjantów spotkała się u podnóża Kopca Kościuszki by wbiec na jego szczyt pokonując „Kilometr dla Moniki”. Każdy z uczestników biegu, zobowiązał się też do dobrowolnej wpłaty na rzecz 28-latki.

Po zakończonym biegu, szef krakowskich policjantów do wykonania zadania nominował Państwową Straż Pożarną w Krakowie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

Relację video z tego wydarzenia zamieszczamy pod artykułem.

Jednocześnie informujemy, że każdy może wspomóc Panią Monikę dokonując dobrowolnej wpłaty na zorganizowanych w tym celu zbiórkach, do których link zamieszczamy poniżej:

https://www.siepomaga.pl/monika-durak

https://zrzutka.pl/5jpyc6

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.29 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 2.31 MB)

Powrót na górę strony