Wypadek podczas zwózki drzewa - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Wypadek podczas zwózki drzewa

Data publikacji 22.02.2021

36-letni mężczyzna spadł z ciągnika leśnego wprost pod tylne koło pojazdu. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 14, w Kacwinie. 36-letni mężczyzna wspólnie z trzema innymi mężczyznami pracowali tego dnia przy zwózce drzewa. 36-latek podczas przejazdu ciągnikiem leśnym LKT po kolejną partię drzewa jechał jako pasażer i siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy.  W pewnym momencie mężczyzna spadł z pojazdu wprost pod tylne koło.  Z pomocą natychmiast ruszyli znajomi mężczyzny, którzy wezwali pomoc. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.  42-letni kierujący pojazdem był trzeźwy. Na miejscu wykonano czynności procesowe, a dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania.  
Co roku dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń podczas prac leśnych, czy polowych. Niektóre z nich kończą się bardzo tragicznie. Apelujemy o ostrożność i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.
 

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony