AKTUALNOŚCI

Policjanci z nowotarskiej komendy promowali bezpieczeństwo na stoku w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Data publikacji 22.02.2021

Poluzowanie obostrzeń i piękna pogoda sprawiły, że w weekend na stokach pojawiło się wielu narciarzy. Od piątku funkcjonariusze pełnili służby w patrolach narciarskich, a w sobotę policjanci z nowotarskiej komendy promowali bezpieczeństwo na stoku w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Policyjni profilaktycy prowadzili z małymi narciarzami pogadanki dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, przypominali zasady obowiązujące na zorganizowanych terenach narciarskich i przekazywali słuchaczom Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dla najmłodszych zorganizowali  zabawy i konkursy, a najbardziej aktywni otrzymali drobne upominki. Pogadanki i konkursy przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwa na stoku pilnowali policjanci w patrolu narciarskim, którzy oddziaływali przede wszystkim prewencyjnie, a także zwracali uwagę, na stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze interweniowali wobec osób niestosujących się do obowiązujących obostrzeń, w tym obowiązku zasłaniania nosa i ust. 
Zorganizowano również pokaz ratownictwa, w trakcie którego policyjny patrol narciarski wraz z GOPR-owcami z Grupy Podhalańskiej dociera do poszkodowanego snowboardzisty, który po upadku doznał urazu ręki i wspólnie udzielają mu pomocy. Ofiara wypadku zostaje przetransportowana na dół stoku i przekazana załodze pogotowia.
Elementem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”, który polega na zilustrowaniu Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.
Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.
W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I - wiek: 5-10 lat,
kategoria II - wiek: 11-16 lat.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
  • policjanci prowadzący akcje
Powrót na górę strony