Policjanci w pościgu zatrzymali złodzieja katalizatorów - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Policjanci w pościgu zatrzymali złodzieja katalizatorów

Data publikacji 23.02.2021

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali w pościgu 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu, policjanci z kalwaryjskiego komisariatu zostali powiadomieni, że w miejscowości Stanisław porusza się podejrzane  audi, które widziane było 2 tygodnie  wcześniej w rejonie posesji, z której zdemontowano i skradziono katalizator z pojazdu.  Skierowani na miejsce policjanci ujawnili wskazany w zgłoszeniu samochód i podjęli próbę kontroli drogowej kierującego tym pojazdem. Mężczyzna jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też mundurowi podjęli za nim pościg.
W Przytkowicach kierujący zatrzymał się myśląc że zgubił policjantów i wysiadł z auta. Gdy zauważył radiowóz zacząć uciekać pieszo w kierunku lasu, lecz został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.
Zatrzymany to 28 latek z gminy Kalwaria.  Jak się okazało kierowca na pojeździe miał założone tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach, ponadto policjanci ujawnili także  tablice rejestracyjne od innych samochodów wewnątrz pojazdu, a także w  miejscu jego zamieszkania. 
Sprawca usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży kilku katalizatorów na terenie powiatu wadowickiego i ościennych oraz usiłowania kradzieży na terenie powiatu wadowickiego. Usłyszał także zarzut dotyczące  niezatrzymania się do kontroli drogowej. Podejrzanemu  grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa jest rozwojowa.
 

Powrót na górę strony