AKTUALNOŚCI

Powiat krakowski. Szybka reakcja policjantów pomogła uratować życie 76-latka.

Data publikacji 04.03.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach pomogli w uratowaniu życia 76-latka, który podczas jazdy samochodem dostał udaru. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej, która zakończyła się sukcesem.

27 lutego br. przed godz. 17:00 dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymał zgłoszenie o zaparkowanym na poboczu pojeździe, w którym na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna dziwnie się zachowujący – bełkotał i nie chciał pomocy medycznej, co mogło świadczyć o tym, że był pod działaniem alkoholu. Zgłaszający dodał, że wezwał też karetkę pogotowia.
Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Kiedy podbiegli do pojazdu, zauważyli w nim mężczyznę, który tracił przytomność, po czym nagle przestał oddychać. Mundurowi natychmiast wyciągnęli kierowcę z pojazdu i podjęli akcję reanimacyjną. Po chwili przybyła załoga ratownictwa medycznego i przejęła pacjenta, kontynuując reanimację. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. Okazało się, że miał udar. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych z pewnością przyczyniła się do uratowania życia 76-latkowi.
 

Powrót na górę strony