AKTUALNOŚCI

Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani przez krakowskich policjantów

Data publikacji 12.03.2021

Policjanci z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Komisariatu V, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sobotni wieczór przy pętli tramwajowej Borek Fałęcki skopali i pobili 67-letniego mężczyznę, a następnie go obrabowali. Obaj podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór tj. 6 marca br., w godzinach wieczornych, oficer dyżurny krakowskiej policji dostał zgłoszenie, że w okolicy pętli tramwajowej na wysokości stanowisk targowych w Borku Fałęckim, doszło do rozboju na 67-letnim mieszkańcu Krakowa. Na miejsce bezzwłocznie zostały skierowane patrole z Komisariatu V Policji i Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy pełnili służbę w tym rejonie. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast pomogli poszkodowanemu mężczyźnie , który dokładnie opisał swoich oprawców. 67-latek oświadczył, że został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy uderzali go pięściami i kopali po całym ciele, a następnie ukradli mu kurtkę, w której znajdowały się wartościowe rzeczy tj.: portfel z gotówką i dokumentami oraz telefon komórkowy, powodując tym samym straty na łączną wartość blisko 750 złotych. Przybyła w tym samym czasie druga załoga policji podczas patrolowania okolicy dostrzegła nieopodal mężczyzn tożsamych z rysopisem sprawców tego czynu. Byli to 24 i 29-letni, mieszkańcy Krakowa. Osoby te posiadały przy sobie skradzione rzeczy, ponadto zachowywały się agresywnie i wulgarnie. Funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili sprawców pobicia starszego pana do Komisariatu V Policji celem wykonania dalszych czynności. Każdy z zatrzymanych po przebadaniu alkomatem w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu. Po wykonanych czynnościach mężczyzn przewieziono i osadzono w policyjnym areszcie.
Obaj usłyszeli zarzut rozboju za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 9 marca br. Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórze na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania
 

Powrót na górę strony