AKTUALNOŚCI

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą z sądowym zakazem kierowania

Data publikacji 15.03.2021

Wadowiccy policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się kontroli. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 0,9 promila alkoholu. Ponadto 26-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki.

14 marca br.,  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, zauważyli na ul. Batorego w Wadowicach  audi, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać ten samochód do kontroli, jednak kierowca pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował  i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg, mężczyzna uciekał m.in. przez Frydrychowice, Przybradz, Zator i Grodzisko. W miejscowości Woźniki droga się kończyła więc pirat drogowy  zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo. Skierowani do pomocy policjanci ruchu drogowego i prewencji, w wyniku penetracji terenu, odnaleźli kierującego w zaroślach w rejonie rzeki. Po wykonaniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał 0,9 promila alkoholu w organizmie, ponadto sprawdzenie policyjnych systemów wykazało, że 26-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu wadowickiego został zatrzymany.
Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania sądowego zakazu oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
26-latek odpowie również za wiele wykroczeń, które popełnił tj.  przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, nie stosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionymi przez kierującego wykroczeniami policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Powrót na górę strony