AKTUALNOŚCI

Pijany rajd zakończył się uszkodzeniem samochodu oraz słupków z nazwami ulic

Data publikacji 17.03.2021

Policjanci z oświęcimskiej drogówki z rąk kierowców przejęli 40 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierujący, który zjechał z jezdni uszkadzając słupki z nazwami ulic oraz swój pojazd, miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16.03.br.) w Osieku. Tuż przed godziną 22, dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Seat, który na ulicy Głównej zjechał z jezdni uderzając w słupki z nazwami ulic. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oświęcimskiej drogówki. Mundurowi ustalili, że  mieszkaniec Osieka oraz mieszkaniec Polanki Wielkiej widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą kierowcy. Kiedy jednak okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu zabrali mu kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę.  Badanie stanu trzeźwości 40 – letniego kierowcy seata  wykazało 2,8 promila alkoholu. Został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
Na podziękowania zasługują Pan Mateusz z Osieka oraz Pan Dominik z Polanki Wielkiej. Widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą, a kiedy okazało się, że doszło do przestępstwa nie dopuścili, aby sprawca uniknął odpowiedzialności karnej.
Powrót na górę strony