AKTUALNOŚCI

Policjanci ze Skały zabezpieczyli wyjątkowo niebezpieczne znalezisko

Na terenie masywu leśnego w Wielmoży gm. Sułoszowa zgłoszono ujawnienie niewybuchu, którym okazał się pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjanci ze Skały, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli obszar, w którym został odnaleziony.

26 marca br. policjanci ze Skały otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Niewybuch został ujawniony w okolicy masywu leśnego w Wielmoży, około 5 metrów od drogi. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch o wymiarach 60 cm x 12 cm, kształtem przypominający pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów, którzy przejęli niewybuch i przewieźli go na poligon, celem jego zneutralizowania. Pocisk nie posiadał zapalnika, wobec czego według rozpoznania minersko-pirotechnicznego nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia dla pobliskich mieszkańców. 
Należy jednak pamiętać, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

Powrót na górę strony