AKTUALNOŚCI

Oświęcimscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który usiłował targnąć się na własne życie

Data publikacji 11.08.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, sierżant sztabowy Maciej Smółka oraz starszy sierżant Michał Korczyk dzięki skutecznie przeprowadzonej interwencji uratowali życie 47 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna chciał targnąć się na własne życie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (4.08.) tuż przed godziną 14. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z uwagi na kłopoty rodzinne chce popełnić samobójstwo. Z informacji uzyskanych od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że mężczyzna znajduje się w jednym z oświęcimskich mieszkań. Z informacji wynikało również, że z mężczyzną na linii telefonicznej jest psycholog  jednego z ośrodków kryzysowych.

Informacja natychmiast została  przekazana do wszystkich patrolujących miasto policjantów. Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się patrol w składzie Smółka i  Korczyk, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres. Kiedy mundurowi zachowując względy bezpieczeństwa  weszli do mieszkania, w jednym z pokojów odnaleźli 37 – latka, który w ręce trzymał nóż myśliwski grożąc popełnieniem samobójstwa. Funkcjonariusze przez kilkanaście minut rozmawiali z mężczyzną,  w wyniku czego 37 – latek odłożył nóż i opowiedział o swoich problemach. Mundurowi na miejsce wezwali ratowników medycznych, pod których opieką mężczyzna trafił na leczenie do szpitala. 
Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj, czekają na Ciebie osoby gotowe pomóc. W  każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Instytucje powiatu oświęcimskiego udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, 
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail:  pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu, 
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573
e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej

  • policjanci Smółka i Korczyk stojący przy radiowozie
Powrót na górę strony