AKTUALNOŚCI

Tarnowski dzielnicowy z pomocą osobie przebywającej na izolacji. „Pomagamy i chronimy”

Każdego dnia, w związku z trwającą epidemią policjanci mają do sprawdzenia setki adresów, pod którymi znajdują się osoby na izolacji czy kwarantannie. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń, policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują.

Stan epidemii to czas wytężonej pracy dla policjantów w całym kraju. Każdego dnia stróże prawa otrzymują setki adresów do sprawdzenia. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń, policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które niejednokrotnie tego potrzebują. 
Trudna sytuacja miała miejsce zaraz po świętach wielkanocnych w Tarnowie. Jeden z mieszkańców miasta odbywał izolację domową na terenie ogródków działkowych. Do tej pory w żywność zaopatrywała go konkubina, jednak teraz i ona została poddana kwarantannie i nie mogła pomóc swojemu partnerowi. Z pomocą przyszedł dzielnicowy sierż. Norbert Gostek, który zainteresował się ciężką sytuacją osoby będącej w izolacji. Wykonał kilka telefonów, przeprowadził rozmowy z pracownikami MOPS w Tarnowie, a następnie udał się do punktu, z którego odebrał przygotowaną paczkę. Natychmiast po jej odebraniu dzielnicowy udał się na działkę do pana Zbyszka, aby ją przekazać. 
Wystarczy odrobina empatii, by pomóc osobie będącej w potrzebie. Norbert tak trzymaj!

 

Powrót na górę strony