AKTUALNOŚCI

Oświęcimscy policjanci po raz kolejny oddali krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”

Data publikacji 07.04.2021

W ostatnim tygodniu marca br. w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oddawali krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w związku z obchodzoną w tym roku 102. rocznicą powstania Policji. Podczas marcowej akcji policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz mieszkańców powiatu oświęcimskiego, oddali ponad 6 litrów krwi. Łącznie w ramach tej akcji oddali już 10 litrów krwi.
Oddając ten bezcenny dar, mundurowi pomagają ratować życie ludzkie, nawiązując w ten sposób do etosu  policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.
Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”,   będzie trwała do końca lipca br.  w związku z powyższym, policjanci zachęcają do przyłączenia się i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. Z kolei do ozdrowieńców apelują o oddawanie osocza na rzecz chorych na COVID-19.
Pamiętajmy, oddając krew, ratujemy ludzkie życie.

  • policjant oddający krew
  • policjant oddający krew
  • policjant oddający krew
Powrót na górę strony