AKTUALNOŚCI

Policjanci z powiatu krakowskiego przechwycili ponad 100 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 08.04.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zwalczając nielegalny biznes tytoniowy udaremnili wprowadzenie przez 56-latka do obrotu ponad 100 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj (7 kwietnia br.) w Słomnikach, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, zatrzymał do kontroli drogowej kierującego seatem alhambra. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego przez niego bagażu, w bagażniku policjanci znaleźli 10 czarnych worków foliowych, w których z kolei znajdowały się worki parciane wypełnione po brzegi nielegalną krajanką tytoniu o łącznej wadze przeszło 100 kilogramów.
Na miejsce przybyli policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie. 56-latek został zatrzymany, a nielegalny tytoń trafił do policyjnego depozytu. Następnie stróże prawa udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam nie ujawnili nielegalnych wyrobów.
Jeszcze tego samego, w komendzie, 56-latek usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz zamiaru wprowadzenia ich do obrotu i nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.
Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę blisko 89 tysięcy złotych.
 

  • nielegalny tytoń w workach
  • nielegalny tytoń w workach
  • zatrzymany
Powrót na górę strony