AKTUALNOŚCI

Handlowali podrabianym towarem. Straty producentów sięgają ponad 300 tysięcy złotych

Krakowscy kryminalni zatrzymali 3 osoby, które na jednym z krakowskich placów targowych sprzedawały produkty z podrobionymi znakami towarowymi. Za nielegalną działalność osoby te odpowiedzą teraz przed sądem.

18 kwietnia br. policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się na jeden z krakowskich bazarów, gdzie według uzyskanych informacji miało tam dochodzić do handlu nielegalnym towarem. W trakcie kontroli tego miejsca policjanci wylegitymowali i zatrzymali 3 osoby w wieku pomiędzy 36 a 38 lat, które oferowały  do sprzedaży odzież, bieliznę, obuwie, zabawki, perfumy oraz sprzęt elektroniczny z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Dodatkowo, osoby te posiadały 6 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia bez odpowiedniego oznaczenia akcyzowego.  W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 2 tys. przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi oraz 6 butelek z nielegalnym alkoholem.  Straty dla producentów zostały wstępnie oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 300 tysięcy złotych.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi i uczynienie z niego stałego źródła dochodu zatrzymanym może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

Powrót na górę strony