Aktualności

Gmina Kęty. Kierująca po alkoholu, z zakazem i cofniętymi uprawnieniami do kierowania, wpadła na przekroczeniu prędkości

Policjantki z oświęcimskiej drogówki zatrzymały 35 – letnią mieszkankę powiatu wadowickiego, która kierowała samochodem będąc pod wpływem alkoholu oraz posiadając zakaz kierowania i cofnięte uprawnienia do kierowania. Kobieta wpadła w ręce mundurowych, ponieważ przekroczyła dozwoloną prędkość.

W ubiegłą sobotę (31 lipca br.) policjantki pilnowały bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 11, zmierzyły prędkość samochodu marki Skoda, jadącego ulicą Kanada w Witkowicach. Miernik prędkości wskazał 65km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym, policjantki dały kierującej sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpiły do kontroli drogowej. 
Podczas czynności okazało się, że kierująca samochodem 35 - letnia mieszkanka powiatu wadowickiego wsiadając za kierownicę dopuściła się dwóch przestępstw i trzech wykroczeń. Z bazy danych wynikało, że  kobieta złamała orzeczony przez oświęcimski sąd zakaz kierowania obowiązujący do 2022 roku oraz dopuściła się kierowania pojazdem pomimo cofniętych w 2018 roku uprawnień do kierowania. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało 0,33 promila alkoholu, przekroczyła prędkość, a także kierowała samochodem nie posiadającym aktualnych badań stanu technicznego.
Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast w związku z popełnionymi wykroczeniami przez kierującą, policjanci skierują do Sądu odrębny wniosek o jej ukaranie.

Powrót na górę strony