Aktualności

Poszukiwany miał plantację konopi indyjskich

Data publikacji 12.08.2021

Podczas zatrzymania osoby poszukiwanej proszowiccy policjanci  ujawnili nielegalną  plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 7 krzewów konopi, oraz ponad kilogram suszu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji VIII w Krakowie udali się do miejscowości Chorążyce, w gminie Koniusza gdzie miała przebywać osoba poszukiwana. Na miejscu zatrzymano poszukiwanego 33-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci natrafili na siedem, rosnących w donicach, krzewów konopi indyjskich, a w pomieszczeniu garażowym na kolejne 15 sztuk ściętych już krzaków co stanowiło ponad 1 kilogram suszu konopi. Ponadto, w jednym z pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli pewne ilości białej substancji o konsystencji białego proszku, w kolorze biało-brunatnym, która okazała amfetaminą. Ustalono, że że właścicielem uprawy jest właśnie zatrzymany 33-letni mężczyzna, który został zatrzymany w proszowickiej komendzie

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi.Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

  • Konopie indyjskie ukryte w zaroślach  i posadzone w foliowych workach
  • Konopie indyjskie. Ścięte krzaki
  • konopie. Liście
  • Plantacja konopi
Powrót na górę strony