Aktualności

Dąbrowscy policjanci zlikwidowali uprawy konopi

Data publikacji 18.08.2021

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w ciągu dwóch dni zlikwidowali 3 nielegalne uprawy konopi w tym dwie na terenie gminy Szczucin oraz jedną domową w Dąbrowie Tarnowskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 26 krzewów konopi innych niż włókniste.

W poniedziałek (16.08.br.) dąbrowscy kryminalni, ujawnili dwie uprawy konopi, z których pierwsza z plantacji znajdowała się na terenie Gminy Szczucin w polu kukurydzy, gdzie pomiędzy kolbami rosły również konopie, Rośliny te były zasadzone bezpośrednio do gleby i znajdowały się w różnym stanie rozwoju. Najwyższy krzew posiadał ok. 2,5 metra wysokości. W tym miejscu kryminalni zabezpieczyli 18 krzaków marihuany. Druga tym razem domowa uprawa marihuany została zlikwidowana w na terenie prywatnej posesji w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie policjanci ujawnili  5 doniczek z krzewami konopi indyjskich należącymi do 21-latka. Młody mężczyzna został zatrzymany.

Natomiast wczoraj (17.08.br.) policjanci weszli kolejny raz na teren prywatny w gminie Szczucin. Podczas przeszukania otoczenia wokół budynku mieszkalnego w ogrodzie policjanci ujawnili 3 krzewy konopi indyjskich o wysokości ok. 1,8 -2 metrów. Czynności w przedmiotowych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii polskie prawo przewiduje karę od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

  • konopie z ogrodu
  • krzewy konopi z kukurydzy
Powrót na górę strony