Aktualności

Pościg za młodym kierowcą, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 02.11.2021

Policjanci z oświęcimskiej drogówki w pościgu zatrzymali 19 - letniego kierującego. Nastolatek przekroczył dozwoloną prędkość o 55km/h, a chcąc uniknąć policyjnej kontroli zaczał uciekać. Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania grozi mu kara więzienia.

W niedzielne popołudnie (31.10.br.), w ramach akcji „Znicz 2021” policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 18,  zmierzyli prędkość samochodu marki Skoda, który jechał ulicą Bielską w Bulowicach. Policyjny miernik wskazał 105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu po czym włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast udali się za pojazdem. Kierowca skody widząc sygnały zamiast zatrzymać się na poboczu znacznie przyspieszył. Nie zważając na podwójną linię ciągłą zaczął wyprzedzać inne pojazdy. Po kilku minutach wjechał za dużą tablicę informacyjną i zgasił silnik, sądząc że zostanie niezauważony. Policjanci  szybko jednak dostrzegli pojazd, po czym zachowując względy bezpieczeństwa zatrzymali uciekiniera.
Kierujacym okazał się 19-letni mieszkaniec Częstochowy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które posiadał zaledwie od pół roku. Ponadto, mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny od skody z uwagi na jej zły stan techniczny.
Za popełnione wykroczenia drogowe grozi grzywna lub kara aresztu, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony