Aktualności

Sprawcy rozboju zatrzymani i aresztowani

Data publikacji 10.12.2021

Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali tatrzańscy funkcjonariusze na temat sprawców rozboju, zidentyfikowali napastników oraz odzyskali zrabowane rzeczy. Dwaj zatrzymani przez policjantów mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Późnym wieczorem 29 listopada br. do jednego z domów w miejscowości Czarna Góra  przyszedł pobity, zakrwawiony mężczyzna, który prosił domowników o pilną pomoc. Tłumaczył, że dwóch nieznanych mu napastników obezwładniło go zadając mu liczne ciosy po czym zrabowali mu pieniądze, dokumenty i telefon komórkowy.  Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, którzy pierwsi przybyli na miejsce, po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonemu i zebraniu niezbędnych od niego informacji,  rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Pokrzywdzony trafił do szpitala w Nowym Targu.
Na miejsce skierowano dodatkowe patrole policyjne z Zakopanego w tym policjantów z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, już po kilkudziesięciu minutach nastąpił przełom i ostatecznie udało się zidentyfikować i zatrzymać domniemanych sprawców. Policjanci odzyskali zrabowane w wyniku rozboju rzeczy, a mężczyźni zostali zatrzymani.
2 grudnia 2021 roku zakopiański sąd na wniosek śledczych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 45-latka bez stałego miejsca zamieszkania oraz 32-latka pochodzącego z gm. B. Tatrzańska podejrzanych o dokonanie rozboju. Za to przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony