Aktualności

Młodzi mieszkańcy Włosienicy z wizytą u oświęcimskich policjantów 

Data publikacji 22.04.2022

20 kwietnia br. policjanci z oświęcimskiej komendy Policji gościli u siebie kilkunastu młodych mieszkańców Włosienicy. W ramach zajęć świetlicowych dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, służby w Policji, zadań realizowanych na rzecz społeczeństwa, a także dowiedzieli się jak wygląda policyjny sprzęt oraz służba w różnych pionach tej formacji. 

W trakcie spotkania policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii opowiedziała  uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dziecka w miejscu zamieszkania, a także na drodze i w podróży. 
Dzielnicowy natomiast opowiedział jak wygląda jego służba na rzecz mieszkańców gminy Oświęcim.

Omówił zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji programy „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz przedstawił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń  Bezpieczeństwa.
Kierownik Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego  opowiedział  jak wygląda służba w pionie prewencji. Omówił poszczególne elementy wyposażenia służbowego oraz ubiór ochronny wykorzystywany przez policjantów  podczas zabezpieczenia imprez masowych. Zaprezentował także różne rodzaje broni palnej i sprzętu wykorzystywanego  przez Policję.  Po tej prezentacji uczniowie sami chętnie przymierzali  elementy policyjnego ubioru.


Następnie technik kryminalistyki opowiedział dzieciom na czym polega jego służba, w jaki sposób zabezpiecza się różne rodzaje śladów, które sprawca pozostawia na miejscu przestępstwa, a także zaprezentował jak wygląda zbieranie odcisków palców pozostawionych na różnych przedmiotach. 


Uczestnicy spotkania zapoznali się także ze służbą oficera dyżurnego oraz policjanta dozorującego osoby zatrzymane. Obejrzeli pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Natomiast na parkingu policyjnym policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentowali im radiowozy i motocykl.


Podczas spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań, a także otrzymali  podziękowania za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa. Na pożegnanie mundurowi wręczyli dzieciom malowanki profilaktyczne oraz elementy odblaskowe.
 

Powrót na górę strony