Aktualności

Policjanci rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o zagrożeniach w sieci i odpowiedzialności prawnej nieletnich

Data publikacji 22.04.2022

Sądeccy policjanci spotkali się z rodzicami i nauczycielami uczniów Szkoły Podstawowej w Koniuszowej. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz rozmawiali z rodzicami o bezpiecznym korzystaniu z Internetu przez ich pociechy. 

21 kwietnia br. policjanci zajmujący się profilaktyką i prewencją kryminalną, w ramach realizowanego projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”, spotkali się z nauczycielami i rodzicami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koniuszowej.

Głównym tematem spotkania było bezpieczne korzystanie przez dzieci z internetu oraz odpowiedzialność prawna nieletnich. Policjanci omówili konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań oraz środki wychowawcze, które wobec nieletnich może zastosować sąd rodzinny.

Podczas spotkania funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania przez dzieci z Internetu. Mówili także o bardzo ważnej roli rodziców w procesie bezpiecznego poznawania i korzystania przez ich pociechy z różnych mediów cyfrowych. Podkreślali rodzaj i skalę zagrożeń, na które narażone są dzieci w sieci oraz to, w jaki sposób można się przed nimi uchronić.  


Takie spotkania z rodzicami, nauczycielami oraz uczniami sądeccy policjanci realizują systematycznie w ramach projektu „Zagrożenia w Sieci-profilaktyka, reagowanie”, który został wdrożony we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Sądecczyzny. 
 

Powrót na górę strony